Bingöl'ün Genç ilçesinde yapılan operasyonda toprağa gömülü bir bidon içerisinde kaleşnikof silah, fünye, araç anahtarları ve dürbün ile çok sayıda malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Genç İlçesi Gerçekli Köyü Kapılı Mezrası bölgesinde icra edilen operasyon neticesinde yapılan arazi aramasında meşelik, sık ormanlık alan içerisinde toprağa gömülü vaziyette bir adet jelikan bidon içerisinde silah, mühimmat malzemesi ve doküman ele geçirilmiştir." denildi.

Ele geçirilen malzemeye ilişkin detaylara yer verilen açıklama, şöyle devam etti: "Bir adet AK-47 kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet AK-47 kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü,30 adet 7,62 çapında ak-47 kaleşnikof piyade tüfeği mühimmatı, bir adet 7.62 çapında biksi makineli tüfeği mühimmatı, 3 adet 7,62 çapında ak-47 kaleşnikof piyade tüfeğine ait boş kovan, 2 adet 7.62 çapında biksi makineli tüfeğine ait boş kovan, bir adet gündüz dürbünü, 12 adet alpha fire sinyal verici, bir adet uzaktan kumanda, 23 adet fünye,25 metre uzunluğunda kablo, bir adet lehim makinesi ve lehim kutusu, 30 santim ateşleme fitili, bir adet akü, 3 adet örgütsel doküman (2 kitap, bir defter), 17 adet ampul, bir adet hoparlör, 2 adet kumandalı araç anahtarı ele geçirilmiştir." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler