​Düzmece delillerle 17 yıldır cezaevinde tutulan Ferit Filitoğlu'un annesi Ayşe Filitoğlu, evladına hasret ebediyete uğurlandı.

İslami faaliyetlerinden ötürü düzmece delillerle 17 yıldır cezaevinde tutulan Ferit Filitoğlu'un annesi Ayşe Filitoğlu, 91 yaşında hayatını kaybetti.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde ikamet eden Ayşe Filitoğlu, yaşlılığında beraberinde getirdiği hastalıklar nedeniyle 10 yıldır rahatsızdı. Son aylarda rahatsızlıkları daha da ardan Filitoğlu, bu sabah saat 08.00 sıralarında evde bulunduğu esnada vefat etti.

Filitoğlu'nun vefatını ardından naaşı, ailesi ve sevenleri tarafından Fatih Camii'ne getirilerek cenaze namazı kıldırıldı.

Merhum Filitoğlu'nun naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Sanayi Mahallesi Mezarlığına getirilerek defnedildi.

Gözaltına alındıktan sonra türlü işkencelerden geçirilen, uzun bir müddet hukuksuz bir şekilde yargılanan Ayşe Filitoğlu'nun oğlu Ferit Filitoğlu, yargılama sonucu müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

17 yıldır düzmece delillerle cezaevinde Ferit filitoğlu'nun, gerekli izinler için başvurulduğu ve taziyeye katılması beklendiği öğrenildi.

Filitoğlu ailesi, taziyeleri Nur Camii Taziye Evi'nde kabul ediyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler