Bitlis ile Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçe kırsalı 15 günlük süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Bitlis ile Hizan, Güroymak, Tatvan ve Mutki ilçe kırsalında, 02 Ocak 2018 tarihinde başlatılan Özel Güvenlik Bölgesi uygulamasının süresi 15 gün daha uzatıldı.

Bitlis Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Bitlis, Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçe kırsallarının 15 süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtilerek, “Tatvan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Anadere-1, Anadere-2, Tatvan-1, Tatvan-2, Tatvan-3 bölgesi ve bağlı irili ufaklı tepe, ova ve yaylalar, Güroymak İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan bazı tepeler, Hizan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Hizan-1, Hizan-2, Hizan-3, Sehi-1, Sehi-2 bölgesi olarak adlandırılan tepe, ova ve yaylalar, Mutki İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Mutki-1, Mutki-2 ve Mutki-3 bölgesi olarak adlandırılan tepe, ova ve yaylalar ile İl Merkez Jandarma Komutanlığına bağlı Geman Tepe-1, Geman Tepe-2 olarak adlandırılan tepeler 02.01.2018 ile 16.01.2018 tarihleri arasında geçici güvenlik bölgesi ilan edilmiştir.” denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler