İçişleri Bakanlığının, 81 il valiliğine gönderdiği mesire, piknik alanları ve şehir içi yolcu taşımada, yarı kapasite ve ayrık oturma kurallarını ihlal eden araç sürücülerine ve vatandaşlara ceza kesildi.

Tüm uyarılara rağmen ısrarla Tatvan Sahili yürüyüş yollarına ve piknik alanlarına çıkan 9 kişiye Tatvan polisi tarafından 3 bin 555 TL ceza kesildi. Kesilen cezanın ardından evlerine dönmeleri konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Tatvan’da şehir içi yolcu taşımada, yarı kapasite ve ayrık oturma kurallarına uymayan 5 minibüs sahibine de ceza kesildi. Yapılan denetimde kontrol edilen 50 araçtan 5 tanesinin kurallara uymadığı tespit edilerek bin 960 TL ceza kesildi.

Öte yandan ilçe kontrol noktalarında sıkı denetimler devam ediyor. Gelen yolcuların seyahat izin belgeleri ile sağlık kontrolleri yapılıyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler