Bitlis’te içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarının bitirilmesi için kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Bitlis’in önemli sorunlarından biri olan içme suyu ve kanalizasyon altyapı sorununun çözülmesi için geniş kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Belediye tarafından ihale edilerek başlatılan çalışmalar, 9 farklı bölgede 150 çalışanla devam ediyor.

Çalışmaların bitirilmesi halinde, kentin en büyük sıkıntılarından biri olan içme suyu ve kanalizasyon sorununun ortadan kalkması bekleniyor.

İş makinelerinin giremediği dar sokaklarda çalışmalar tamamen insan gücüne dayalı yapılıyor. Kentin coğrafi konumu nedeniyle çalışmalar zorlukla yapılıyor.

9 farklı bölgede sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, yetkili firmadan çalışmalar hakkında bilgi alarak, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.    

Vatandaşların mağdur olmaması için çalışmaların hızlandırılmasını isteyen Tanğlay, Bitlis’in kanayan yarası olan içme suyu ve kanalizasyon alt yapı çalışmalarının bitirilmesi için gerekli tüm gayreti sarf edeceklerini dile getirdi.

Bir yanda çalışmaları yerinde inceleyen Tanğlay, bir yandan da vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Metruk duruma düşen tescilli yapılara bir çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlara, Tanğlay, hep birlikte sorunları çözeceklerini söyledi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler