Bitlis'te ilk kez uygulanan "Sokak Sağlıklaştırma Projesi" kurban kesimiyle başladı.

Bitlis Valiliği, Bitlis Belediyesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), İl Özel İdaresi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ortaklaşa uyguladığı "Sokak Sağlıklaştırma Projesi" kurban kesimiyle başladı.

Merkez Gazibey Mahallesi, Arifbey Sokak, Kalealtı Caddesi ve Kazım Dirik Caddesi üzerinde bulunan dükkânlara ait "Sokak Sağlıklaştırma Projesi" hayata geçiyor.

Proje kapsamında, caddeler tarihi dokuya kavuşturularak, altyapıları yenilenecek. 122 adet iş yerinin dış cephesi tarihi dokuyu yansıtacak alüminyum kaplama ile giydirilecek.

Kapı, pencere ve elektronik kepenkler yapılarak, çatısı bulunmayan iş yerlerine de trapez sacla çatı yapılacak.

Ayrıca, güzergâh boyunca kaldırımlar bazalt taşı ile kaplanıp, aydınlatma ve oturma grupları yapılacak. 4 milyon 123 bin 562 TL'ye mal olan proje yılsonuna kadar tamamlanacak.

Projenin başlangıcında çalışma alanına gelen Vali İsmail Ustaoğlu, proje ile Bitlis'in tarihi kimliğine kavuşacağını söyledi. Ustaoğlu, "Proje 15 Kasım'a kadar tamamlanacak. Proje sonunda Kadim kent Bitlis kimliğine kavuşacak. Çok önemli bir proje. Benden önceki Valimiz Ahmet Çınar'ın büyük emekleri olan bu projemize bugün start veriyoruz. İnşallah kısa zamanda tamamlayacağız. Bitlis kadim bir kent. Burada kendi kimliğine kavuşturacak bir proje… Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Ustaoğlu'nun açıklamalarının ardından dualar eşliğinde kurban kesildi. Vali Ustaoğlu, çarşı merkezinde esnafı ziyaret ederek buradan ayrıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler