Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, "Gerginliği azaltmak ve sivilleri korumak için her türlü çabayı memnuniyetle karşılıyoruz." dedi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, günlük basın brifinginde, Türkiye ve Rusya arasında Suriye'nin kuzeydoğusu için varılan mutabakata ilişkin açıklamalarda bulundu.

Suriye'nin kuzeydoğusundaki gelişmeleri, Türkiye ve Rusya arasındaki anlaşmayı yakından takip ettiklerini belirten Sözcü Haq, "Genel Sekreter, gerginliği azaltmak ve sivilleri korumak için uluslararası hukuk çerçevesindeki her türlü çabayı memnuniyetle karşılıyor." dedi.

Mültecilerin kendi topraklarına geri dönüşlerine de değinen Haq, bunun gönüllü, güvenli ve onurlu bir şekilde olması gerektiğini belirtti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler