Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "sanıklara tek tip kıyafet" düzenlemesinin Kanun Hükmündeki Kararnamelerden (KHK) birine konulabileceğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, sanıklara tek tip kıyafet zorunluluğu düzenlemesiyle ilgili çalışmanın devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde yayımlanacak KHK'lardan birinde bu konunun da yer alabileceğini belirtti.

TRT Genel Müdürlüğünde gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, sanıklara tek tip kıyafetin rengi konusunda bir belirsizlik olmadığı, ancak kapsamıyla ilgili yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

KHK ile düzenleme yapılıp yapılmayacağına dair bir soruya "KHK'ya konabilir bu yasal çalışma. Çünkü ekimde Meclis açıldığı için o zamana kadar zaten yasalaşma imkânı yok." yanıtını veren Bozdağ, "Bakanlık üzerinde çalışıyor, o çalışmayı hükümetimizle paylaşacak. Ondan sonra son şekli verilecek. Muhtemelen önümüzdeki süreçte çıkacak kanun hükmünde kararnamelerden birine o düzenleme konulabilir." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü için düzenlenen etkinliklerden birinde yaptığı konuşmada, FETÖ ile bağlantılı davalarda sanıkların mahkemeye "tek tip elbise ile çıkarılması" çağrısı yapmıştı.

Gündeme gelen kimi haberlerde, sanıklara "badem kurusu" renginde kıyafetler giydirileceği ve bununla ilgili bazı deneme modellerinin de üretildiği belirtilmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler