​Çocukları PKK tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelere destek ziyaretleri devam ediyor.

PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti devam ederken, Diyarbakır’a aileleri ile beraber gelen yabancı ülkelerin Ankara'daki büyükelçileri acılı anneleri ziyaret etti.

3 Eylül’den bu yana HDP il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret eden büyükelçiler, ailelerin acı dolu hikayelerini tercümanlar eşliğinde dinlediler.

Aileler büyükelçilerden burada gördükleri durumu kendi temsil ettikleri ülkede anlatmalarını, Türkiye’deki PKK’nin bir Kürt harekâtı olmadığını, tam aksine Kürt halkına zulmettiğini söylemelerini istediler.

Büyükelçilerin kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren aileler, başlatmış oldukları evlat nöbetinin çocuklarının kendilerine teslim edilinceye kadar devam edeceğini büyükelçiler aracılığıyla tüm dünyaya duyurdular.

Ziyarete Polonya Büyükelçiliği MaslahatgüzarıElçi-Müsteşar Robert Przemyslaw Trzeciak, Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, Bayan Tetiana Sybiha ve 2 yaşındaki çocukları Ivan Sybiha, Romanya Büyükelçisi Gabriel Catalin Sopanda, KKTC Büyükelçisi Kemal Köprülü, Bayan Münire Ebru Dayanç ve 15 yaşında çocukları Mertkan Kılıçbey Türemen, İran Büyükelçisi Mohammad Farazmand ve Bayan Maryam Farazmand, Irak Büyükelçisi Hassan H. A. Janabi ve Bayan Souad K. M. B. Boussekine, İngiltere Büyükelçisi Dominick John Chilcott, Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya ve Bayan Ranu Bhattacharyya, Kırgızistan Büyükelçisi Kubanychbek Omuraliev ve Bayan Ainura Omokeeva katıldı. (Ramazan Zeren-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler