Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki gelişmeler ve ABD'nin çekilme kararının ardından olası operasyon için bir müddet bekleneceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'deki gelişmeler ve ABD'nin çekilme kararını değerlendirdi. Fırat'ın doğusuna yapılacağı açıklanan operasyona değinen Erdoğan, "Trump'la yaptığımız telefon görüşmesi ve temaslar, bizi bir müddet daha beklemeye yöneltti" dedi. Bu bekleme sürecinin ucunun açık olmadığının altını çizen Erdoğan, önümüzdeki aylarda PYD, PKK ve DAEŞ'i kapsayacak bir operasyonun sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödülleri takdim törenine katıldı. İstanbul’da gerçekleştirilen törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından verilen ödüllere layık görülen firmaları tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaları ve gayretleriyle, Türkiye’ye yaptıkları katkıyla her türlü takdir, teşekkür ve ödülü hak eden firmalara millet adına şükranlarını ifade etti.

“Milletimizin demokrasi ve ekonomide hayal ettiği Türkiye fotoğrafını doğru okuduk”

Hükûmete geldiklerinde, istikrarsızlıktan bunalmış, geleceğine ışık tutacak her adımı hasretle bekleyen bir ülke manzarasıyla karşılaştıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Tesis ettiğimiz ve adeta gözümüz gibi koruduğumuz istikrar ve güven ortamı sayesinde Türkiye, adeta küllerinden yeniden doğmuştur. Bizim yaptığımız iş, milletimizin demokraside ve ekonomide hayal ettiği Türkiye fotoğrafını doğru okumaktan ibarettir.”

“Biz ülkemize güvendikçe, milletimize ram oldukça, başarıların yağmur olup Türkiye’nin üzerine yağdığını gördük” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önlerine çıkartılmaya çalışılan ve geçmişte hep netice veren engellerin, Türkiye büyüdükçe küçük birer tümseğe dönüştüğünü ifade etti.

“Türkiye, kendine güvendikçe, gücü ve itibarı artan bir ülke hâline geldi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vesayetten darbe girişimine, ekonomik ve silahlı teröre kadar her türlü imtihanı, her türlü sınamayı, milletimizle yürek yüreğe, kol kola vererek aştık. Türkiye, kendine güvendikçe, bilhassa da iş dünyasının önünü açtıkça, bölgesinde ve dünyada gücü ve itibarı artan bir ülke hâline gelmiştir.”

Türkiye’nin, son 16 yılda yüzde 5,7 oranında büyüdüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye gelen uluslararası yatırımların tutarının 201 milyar doları geçtiğini belirterek, millî gelirin 850 milyar doları aştığını, kişi başına düşen millî gelirin ise 11 bin dolara yükseldiğini söyledi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler