Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Elâzığ'daki depremde zarar gören vatandaşlara yönelik kira yardımı ödemelerine başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası büyük bir yıkıma uğrayan Elâzığ'ın 2 mahallesinde, mağdur olan vatandaşlara kira yardımı yapmaya başladı.

Bakanlığın resmî web sitesinde yer alan bilgilere göre, bölgede açılan 3 iletişim ve irtibat ofisinde kira yardımları için başvurular alınmaya başladı.

Nüfus cüzdanı ile başvuruda bulunulabilen kira yardımları için, kolaylık sağlanması için banka hesapları da bu ofislerde açılıyor.

Bakanlık sitesinde yapılan açıklamada, Abdullah Paşa ve Mustafa Paşa mahallelerinde, başvurularını tamamlayan depremzedelere ödemelerin yapılmaya başlandığı duyuruldu.

Açıklamada, "Mustafa Paşa Mahallesi'nde 507 malik ve 30 kiracı olmak üzere 537, Abdullah Paşa Mahallesi'nde de 254 malik ve 6 kiracı olmak üzere 260 hak sahibine ödeme yapıldı." bilgisi paylaşıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler