Diyanet İşleri Başkanı Profesör Doktor Ali Erbaş, Charlie Hebdo dergisinin Hazreti Muhammed’e hakaret ettiği sözde karikatürlerin, Fransa’da devlet kurumlarına ait binalara yansıtılmasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yapan Erbaş, sömürgeci Fransa’da kamu binalarına Hazreti Muhammed’e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hakaret içeren sözde karikatürlerin asılmasının kabul edilemeyeceğini belirtti.

Erbaş, “Mevlid-i Nebi Haftasını idrak ettiğimiz bu günlerde, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizi (Sallallahu Aleyhi Vesellem) resmeden hakaret dolu karikatürlerin Fransa’daki kamu binalarına yansıtılması, İslam düşmanlığının resmi makamlarca desteklendiğini gözler önüne sermiştir.” dedi.

Hazreti Muhammed’e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hakaretin kabul edilemez olduğunun altını çizen Erbaş, “Peygamberimize, Müslümanlara ve kutsallarımıza karşı gösterilen bu tutum hiçbir şekilde kabul edilemez. Öfke ve nefret dolu bir davranışla İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler