​İl Hıfzıssıhha Kurulu, merkez Bağlar ilçesinde Covid-19 salgını vaka sayısının yüksek görüldüğü 3 sokak hakkında, tedbir amaçlı karantina uygulama kararı aldı.

Edinilen bilgilere göre, aynı sokakta olduğu belirtilen 7 ailede virüs vakalarının tespit edilmesi üzerine salgının daha fazla hane ve bireye bulaşmaması için ilgili 3 sokağın karantinaya alınmasına karar verildi.

Merkez Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi'nde ikamet eden ailelerden 7 hanede toplam 18 kişiye virüs bulaştığının tespit edilmesi üzerine, Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 839, 851 ve 852'nci sokakların 2'nci bir emre kadar karantina uygulaması sürecek.

Sokakların giriş ve çıkışları araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Sokaktan geçmek isteyen veya yakınlarına ulaşmak isteyenler, Bağlar Belediyesi görevlileri tarafından uyarılarak uzaklaştırılıyor.

Söz konusu sokaklarda ikamet eden diğer sakinlerde Coronavirus testine tabi tutuldukları, test sonuçlarının ise halen neticelenmediği öğrenildi. (İLKHA)

Diyarbakır'da 3 sokak karantinaya alındı
Diyarbakır'da 3 sokak karantinaya alındı
Diyarbakır'da 3 sokak karantinaya alındı

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler