Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, katıldığı bir televizyon programında, Türkiye'nin sınırında İslami örgütler olacağına PYD'nin bulunması gerektiğini savundu.

Katıldığı bir televizyon programında 'Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Emekli Tuğamiral Türker Ertürk skandal ifadeler kullandı.

Oda TV Yazarı Emekli Tuğamiral Ertürk, Türkiye'nin sınırında İslami örgütler olacağına PYD'nin bulunması gerektiğini savundu. Ertürk, "O bölgede radikal İslami örgütler olacağına iyi ilişkilerimizi geliştireceğimiz güçlü merkezi otoritenin egemen olduğu federatif bir yapı içerisinde Kürtler olsun daha iyi. Laik yapısını da zaten biliyoruz PYD'nin." dedi.

Sosyal medyadan Ertük'e tepki

Ertürk'e sosyal medya üzerinden çok sayıda tepki mesajı geldi. Twitter kullanıcıları, skandal ifadeler için "PKK neden bitmedi, FETÖ nasıl doğdu? İşte bu zihniyet yüzünden" yorumunda bulundu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler