​Oğlu Mehmet için 9 aydır oturma eylemine katılan baba Ömer Tokay, evlat nöbetine katıldığı için HDP'liler tarafından tehdit edildiğini belirtti.

Evlat nöbetindeki aileler, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önündeki eylemlerini 275'inci günde de sürüyor.

Merkez Bağlar ilçesinde bulunan HDP Diyarbakır İl Binasının önünde PKK tarafından kaçırılan çocukları için evlat nöbeti tutan ailelerden Ömer Tokay, HDP Gençlik Kollarından bazılarının 2 gün önce evine geldiğini, fotoğrafını çekildiğini ve tehdit ettiklerini ileri sürdü.

Tüm hava şartları ve Coronavirus'e rağmen evlat nöbetini sürdüren aileler zaman zaman HDP'lilerin saldırılarına, hakaretlerine ve tehditlerine rağmen eylemlerini sürdürüyor. Tek amaçlarının çocuklarına kavuşma olan aileler PKK ve HDP'liler tarafından kandırılarak kaçırılan çocukların dönmesini istiyor.

Oğlu Mehmet için yaklaşık aylardır nöbette olduğunu belirten baba Tokay, 2 gün önce evine gelen HDP Gençlik Kolları tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Tokay, "Oğlum Mehmet için 275 gündür buradayız. HDP'liler 6 Temmuz 2011'de çocuğumu piknik bahanesiyle kandırarak dağa kaçırdılar. 2015-2016'da da büyükşehir belediyesi HDP yönetiminin elindeyken de çocuğum için eylem yapmıştım. 2 gün önce HDP Gençlik Kollarından bazıları evimin önüne geldiler ve benim fotoğrafımı çektiler. Fotoğrafımı çekerken bana; 'Seni üstlerimize hatırlatacağım.' diye tehdit ettiler." dedi. 

Oğluna teslim olması için çağrıda bulunan baba Tokay, şunları söyledi: "Oğlum 13 kişi dağdan kaçıp evine geldi. Sen evde olmayınca bizim huzurumuz kalmadı. 9 yıldır bayramı sensiz yapıyoruz. Kardeşlerin seni çok seviyor. Sürekli seni bana soruyorlar. Oğlum kaç gel seni çok özledik. Kaç gel." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler