Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında uygulanan toplu ibadet kısıtlamasının kaldırılmasının ardından kentteki camilerde genel temizliklerin yanı sıra dezenfekte işlemleri de aralıksız devam ediyor.

Camilerin yeniden ibadete açılmasından bu yana Şahinbey Belediyesi, camilerdeki dezenfekte ve temizlik çalışmaları düzenli bir şekilde sürdürüyor.

Coronavirus önlemleri kapsamında halkın yoğun olarak kullandığı açık alanlar ile cadde ve sokakları düzenli olarak dezenfekte eden Şahinbey Belediyesi, camilerde de düzenli olarak, dezenfekte ve temizlik çalışmalarına ara vermiyor.

Her cuma namazı öncesi camilerin avluları ve içleri tiziz bir şekilde dezenfekte edilerek, yıkanıp ibadete hazır hale getirilirken, belediyeye bağlı ekipler Şahinbey ilçesindeki tüm camileri periyodik olarak temizliyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Coronavirus pandemisine karşı mücadelenin devam ettiğini ve bu çerçevede camilerin düzenli olarak temizlendiğini belirtti.

Şahinbey Belediyesi olarak Coronavirus pandemisine karşı kesintisiz mücadelelerini sürdürdüklerini belirten Tahmazoğlu, “Şahinbey ilçesindeki tüm camilerimizin normal zamanlarımızda da ayda en az iki defa temizliklerini yapıyor ve vatandaşlarımızın hijyenik ortamlarda ibadetlerini yapmalarını sağlıyorduk. Coronavirus ile mücadele de bu sayıları daha da yükselttik. Bundan sonraki süreçlerde de çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.” diye konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler