Gaziantep Valiliği’nin koordinesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında kentteki ekmek fırınları denetlendi.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan yazılı açıklamada, gıda işletmelerine yönelik gerçekleştirilen kontrol ve denetimlerde 19 pide ile 2 ekmek fırınının faaliyetlerine son verildiği belirtildi.

Virüs salgını tedbirleri kapsamında daha önce yapılan denetimlerde, ekmek satışı yapan satış yerleri ile ekmek ve pide fırınlarına ekmeğe el değmeden satış yapılması konusunda bilgilendirme ve uyarıda bulunulduğu belirtilen açıklamada, “Defalarca denetlenerek hijyen konularında gerekli bilgilendirme ve uyarılar yapıldığı halde şartlarını düzeltmeyen, önlemleri uygulamayan iş yerlerine bugün Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Zabıta ekipleri, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol ekipleri tarafından işlem uygulandı.” denildi.

Açıklamada, Şahinbey ilçesinde 10 pide ve bir ekmek fırınının, Şehitkâmil ilçesinde ise 9 pide fırını ile bir ekmek imalathanesinin faaliyetine son verildiği bildirildi.

Öte Yandan Covid-19 salgını kapsamında yerinde sunum hizmeti yasaklanan ve paket servis usulüne geçen lokanta, dönerci, kebapçı gibi iş yerlerine yönelik yapılacak denetimlerde satış sırasında sosyal mesafe kuralına uyulmadığı, hijyen tedbirlerini yeterince almadığı tespit edilen işyerlerine yönelik idari yaptırım yoluna gidileceği ve faaliyetine müsaade edilmeyeceği kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler