Arefe gününden başlayıp Ramazan Bayramı boyunca devam eden sokağa çıkma yasağı süresince yasağı ihlal ettikleri gerekçesiyle 11 bin 300 kişi hakkında idari işlem yapıldığı belirtildi.

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı nedeniyle 81 ilde 23 Mayıs gece yarısından itibaren başlayan sokağa çıkma yasağı, saat 24.00 itibariyle sona erdi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 4 günlük sokağa çıkma yasağı boyunca ihlalde bulunan 11 bin 300 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldığını bildirdi.

Gül, “Sokağa çıkmadığınız 4 gün, pandeminin yayılma hızını önemli ölçüde azaltmıştır. Kurallara uyarak bu mücadeleye büyük destek oldunuz, hepinize çok teşekkür ediyorum. ‘Bana bir şey olmaz, kimse ceza yazmaz’ diyerek dolaşan 11 bin 300 kişiye idari işlem yapılmıştır.” dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler