Kahta HÜDA PAR ilçe Teşkilatı Adıyaman E Tipi kapalı cezaevinde bulunan İslami davadan tutuklu aileleri ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Kâhta ilçe Başkanı Bedir Elçi ve beraberindeki parti heyet, Kahta'da İslami hizmetlerinden dolayı cezaevine atılan Mustafa Yetiş, Ahmet Kalan, İsmail Alpaydın ve Kamil Demiral'ın ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Tutuklu ailelerinin yakınları ziyaret sırasında, böyle güzel bir günde keşke çocuklarımız da yanlarımızda olsaydı. Bizler inanıyoruz ki çocuklarımız hiçbir zaman kimseye zarar vermemiştir. Onlar hep ıslah etmek için çalışmışlardır. Ve bu zulmede bir an önce son verilmesini istiyoruz." dediler.

Yaptığı ziyaret hakkında bilgi veren Elçi, "Yüzde 98'i Müslüman olan bir ülkede sırf yaptıkları İslami hizmetlerden dolayı Müslüman şahsiyetli insanlar hapis cezalarına çarptırıldı. Ergenekon ve KCK davasında yargılanıp müebbet hapis cezası alan kişiler tekrar yargılandılar ve bunun sonucunda beraat ettiler. Fakat İslami davadan tutuklanan ve hapse mahkûm olan kardeşlerimizin yeniden yargılanma talebinin reddedilmesi, isminde adalet olan Ak Parti'nin, 13 yıllık iktidarında adaleti ne kadar tesis ettiği ortadır. Bir ülkeyi yıkıma uğratan ekonomik krizler değil, o ülkedeki adaletsizliktir. Aileleri ve dava arkadaşları bu Yusufilerle gurur duymaktadır. Fakat Türkiye'deki İslami STK'ların bu yerli Türkiyeli, Kürdistanlı Yusufilere duyarsızlığı, Müslüman kardeşlerimizi üzmektedir. Mısır'daki Muhammed Mursi ve dava arkadaşlarına gösterilen duyarlılık, Türkiye'deki Yusufilere gösterilmemektedir." diye yakındı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler