Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) Kalkınma Projesi çalışmaları kapsamında incelemelerde bulunmak üzere Batman’a geldi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ve bir kısım finansmanı Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından karşılanan Diyarbakır, Batman ve Siirt Kalkınma Projesi kapsamında yapılan faaliyetlerin yerinde incelemek ve görüşmeler yapmak için IFAD heyeti Batman'a geldi.

Program çerçevesinde Diyarbakır, Batman ve Siirt Kalkınma Projesi kapsamında yapılan modern çilek bahçeleri, telli terbiye sistemli bağlar ve doğal arıtma sistemli kanalizasyon faaliyetleri yerinde görüldü, proje faydalanıcıları ile üreticiler ile görüşmeler yapıldı.

Sason ilçesi Cevizli ve Yeniköy de çilek bahçelerinin gezilmesinin ardından Sason Çilek Üreticileri Birliği Başkan ve üyeleri, proje faydalanıcıları, çilek üreticileri ve proje ekibi ile fikir alışverişinde bulunuldu.

Heyet, çilek üretiminde yaşanan sorunlar, pazarlama, ihtiyaç ve beklentiler ile ilgili konularda üreticilerden bilgi aldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Halil Rüzgâr ile yapılan görüşmenin ardından Batman Vali vekili Cihat Arık makamında ziyaret edildi.

Dicle Kalkınma Ajansı yetkilileri ile yapılan görüşmelerin ardından heyet Batman'da ayrıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler