Batmanlı İlkokul mezunu mucit, soygun ve hırsızlıklara karşı geliştirdiği "Güvenlik Üniteli Tezgâhta Yenilik” adlı sistemin patentini aldı.

Türk Patent Enstitüsü'nden "Güvenlik Üniteli Tezgâhta Yenilik" adıyla patentini alan Batmanlı mucit A.Rahim Suçin, dünyada bir ilki başararak yaptığı silahlı soygun, hırsızlığı önleyen ve yakalayan icadın tanıtımını yaptı.

Daha önce de çok sayıda farklı icatlar yapan Suçin'in, ilkokul mezunu olmasına rağmen böylesi bir icat yapması dikkat çekti.

Suçin, yaptığı sistem ile herhangi bir saldırı anında düğmeye basıldığı anda birkaç saniyede eli silahlı soyguncu ile karşısındaki vatandaş arasında demir saç oluştuğunu kaydederek, bu sayede hiçbir soygun olmadan ve hırsızı kapana kıstırabileceklerini belirtti.

Uzun zamandır üstünde çalıştığı projeyi nihayet bitiren mucit, işadamlarına da çağrıda bulunarak bu sistemin hem Türkiye'de ve hem de dünyada pazarlamasını yapmak istediğini söyledi.

Fikrin sadece kendisine ait olduğunu belirten Suçin, yaptığı icadın tanıtımı için gittiği her yerde övgüyle karşılaştığını dile getirdi.

Yapmış olduğu sistemin silahlı soygunculara karşı insanların canını ve malını koruduğunu sözlerine ekleyen Suçin, icadın fiyatının esnafa ve kuruma göre değiştiğini dile getirdi.

özellikle yapılan sistemin kuyumcu, banka ve PTT şubelerinde geçerli olduğunu vurgulayan Suçin, şöyle dedi: "Silahlı soygun ve hırsızlığı önleyen bir sistemdir. Tüm önemli işyerlerinde ve mekânlarda kurulabilecek bir sistemdir. Bu sistem sayesinde işyerine giren bir hırsız hemen bir saniyede kapana kıstırabilecek. Bu sistemi kurabilmek için yaklaşık bir senedir uğraşıyorum. Son derece güvenlikli bir sistemdir. Bu sistemin patentini aldım. Bu sistem hem canı hem de malı koruyor. Ayrıca bu sistemim herhangi bir sorun karşısında sigortalı olacaktır. Bu sistem, ne kırılıyor, ne yanıyor ve ne de kurşun geçiriyor." (M. Fatih Akgül - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler