​İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), yaşanan kuraklığına dikkat çekerek vatandaşlara baraj çevresi ve derelerin kirletilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

İSKİ'den yapılan açıklamada, küresel iklim değişikliği sebebiyle yaşanan kuraklık sonucu, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de, su kaynaklarının daha titiz korunması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, "Bu sebeple İdaremiz, 365 gün 24 saat, İstanbul’u besleyen tüm su kaynakları, su havzaları ve derelerde denetimlerini titizlikle sürdürüyor. Istrancalar’dan Melen’e kadar geniş bir coğrafyada çalışmalar yürütüyor." denildi.

Ancak alınan tüm önlemlere rağmen, olumsuzlukların yaşanmaması adına İstanbulluların dikkatli olması, İSKİ'nin almış olduğu önlemlere destek vermesinin büyük önem arz ettiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda, tüm İstanbulluların, gerek baraj çevresinin gerekse de derelerin kirletilmemesi noktasında azami dikkati göstermesi gerekmektedir.

Bununla birlikte, bu alanları kirletenlerin görülmesi ya da oluşmuş bir kirliliğin fark edilmesi halinde Alo 185 ve İSKİ sosyal medya hesaplarından kurumumuzla iletişime geçilmesini saygıdeğer İstanbullulara önemle duyururuz!" (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler