Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kapıkule Gümrük Kapısı'nda şüpheli bir TIR’da yapılan aramada 135 bin uyuşturucu hap ve 2 kilo 160 gram kokain cinsi uyuşturucu madde ele geçirildiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kapıkule Gümrük Müdürlüğü Gümrük Muhafaza memurlarınca Türkiye'ye giriş yapan araçlara yönelik yapılan kontrollerde, bir TIR’ın çekicisinin yatak bölümünün zemininde görülen hapların, uyuşturucu madde olabileceği değerlendirilerek, araç ayrıntılı incelenmek üzere arama hangarına alındı.
 
Açıklamada, “Yapılan aramada dedektör köpeklerin, içerisinde sürücünün özel eşyalarının olduğu izlenimi verilen çantaya ve valize tepki vermesi üzerine, açılan valizin içerisinde 135 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. Öte yandan, çantada bulunan iki torbanın içerisinde beyaz renkli bir tozun olduğunun görülmesi üzerine, alınan numunenin yapılan analizinde, maddenin ‘kokain’ olduğu tespit edildi. Torbaların içerisinde bulunan kokainin ağırlığının ise 2 kilo 160 gram olduğu saptandı. Piyasa değeri yaklaşık 4 milyon 750 bin lira olan, 135 bin uyuşturucu hap ve 2 kilo 160 gram kokainin taşındığı araca el konulurken, olayla ilgili yürütülen soruşturma devam ediyor.” denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler