Diyarbakır'da köpek saldırısı nedeniyle yaralanan bir kedi, koruma altına alındı.

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde köpek saldırısına uğradığı için yaralanan bir kedi, koruma altına alındı.

Barış Mahallesi 1009 Sokak'ta bulunan kediye köpeğin saldırdığını gören vatandaşlar, duruma müdahale etti. Köpeğin saldırısı engellendikten sonra bir sitenin bahçesine alınan kedi, muhafaza edilmeye çalışıldı.

Kediye yiyecek veren vatandaşlar, durumu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen görevliler, enfeksiyon kapan ve ayağında kırık tespit edilen kediyi kafese koyarak, barınağa götürdüler.

Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde görevli Veteriner Sağlık Teknikeri Şeyhmus Yıldız, "Vatandaşlarımızın yaptığı ihbar bize intikal etti. Biz de ona göre gelip kediyi olay yerinden aldık. Kedi enfeksiyon kapmış. Ayağında da kırık tespit ettik. Şimdi tedavi amaçlı barınağa götüreceğiz. Bizim kedi evlerimiz var. İyileştikten sonra oraya bırakacağız." dedi. (Hamza Adiyaman, Ramazan Zeren - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler