Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda yolsuzluk iddiası

Gaziantep'te Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü'nde yolsuzluk ve ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla gözaltına alınan 8 kişiden 7’si sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Gaziantep'te Yüksek öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Gaziantep Bölge Müdürlüğü'nde yolsuzluk ve ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla aralarında iş adamları ve KYK yöneticilerinin de bulunduğu 7 kişi sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Kredi Yurtlar Kurumu'nda ihalelere fesat karıştırılıp, yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında polis ekipleri, savcılık kararıyla geçen cuma günü Gaziantep ve Ankara'da eş zamanlı operasyon düzenleyerek 8 kişiyi gözaltına aldı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan bir kişi ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, biri kadın 6 şüpheli ise bu sabah Şehitkâmil Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler