Kurban Bayramı tatili nedeniyle şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerde yer kalmamasını fırsat bilen dolandırıcılar, Kahta’da bilet dolandırıcılığı yaptı.

Edinilen bilgilere göre Kâhta otogarında birkaç otobüs firmasının acenteliğini yapan bir yazıhanede masa kuran kişiler, ‘Lider Adıyaman' adıyla bir firma kurup, yüzlerce kişiye sahte bilet sattı. Otobüslerinin bir türlü gelmemesine isyan eden yolcular, İlçe Emniyet Müdürlüğüne gidip şikâyette bulundular.

Emniyet birimleri konuyla ilgili şikayette bulunan vatandaşları yetkili savcılığa yönlendirerek, olay hakkında şikayette bulunmalarını istedi.

Mağdur olan vatandaşlardan Ramazan Alpaydın, otogar yetkililerinin ve zabıtanın sorumluluklarını yerine getirmediğini ifade ederek, "Şikayet etmemize rağmen kimse bize yardımcı olmadı. Üç tane bilet aldım, mağdur durumdayım. Ne yapacağımı bilemiyorum." dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan otogar müdürü Orhan Demirgüç ise, "Biz firmanın anlaşmasını haftalar öncesinden iptal ettik ve bu firmanın yasal olarak bilet satışlarını durdurduk. Şu an vatandaşların biletleri nereden aldıkları hakkında araştırma yapıyoruz." dedi.

Konuyla ilgili mağduriyet yaşayan vatandaşlardan yaklaşık 40 yolcu, İlçe Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulunup biletlerini göstererek, mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

Firmanın kiraladığı peronda yetkili kimsenin olmaması dikkat çekerken, vatandaşlar toplanıp bir midibüs kiralayarak, İstanbul'a hareket ettileri. (ömer Faruk Aydın/Aydın Evren-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler