Vali Aydın Baruş, İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan karar ile ilgili Yeşilyurt İlçesi Zaviye Mahallesi’nde kurulan Çarşamba Pazarı’nda alınan tedbirleri denetleyerek, esnaf ve vatandaşların uygulanan kurallara riayet etmelerini istedi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Çin’de ortaya çıkarak bütün dünyayı etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) salgınının ülkemizde yayılmasını önlemek, vatandaşlarımızın sağlığına olumsuz etkilerini asgari seviyeye düşürmek, salgında en etkili mücadele olan sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla mahalle/semt pazar yerlerinde alınan tedbirleri inceledi. Görevli polis ve zabıta ekiplerince alınan tedbirlerin uygulanması hususunda gerekli talimatları verdi. Pazar esnafı ve vatandaşlardan uygulanan kurallara riayet etmelerini istedi.”

İncelemelerde Baruş’a; İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Mahalle Muhtarı Baki Ulutaş ve Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre eşlik etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler