Çocuklara okullarda 10 Kasım'da Mustafa Kemal'e secde ettiren okul müdürleri görevden uzaklaştırıldı.

Mustafa Kemal'ün ölüm yıl dönümü nedeniyle 10 Kasım'da, okullarda düzenlenen etkinliklerde, Mustafa Kemal'in büstü önünde secde ettiren okul müdürleri uzaklaştırıldı.  

Birçok okulda Mustafa Kemal'in heykeli önünde secde ettiği görüntülerin tartışılmasının ardından, soruşturma başlatılmıştı. MEB o görevliler hakkında uzaklaştırma kararı verdi.

MEB yaptığı açıklamada, bu etkinliklere aracı olan müdürlerin görevlerinden uzaklaştırıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı kapsamında, günün anlam ve öneminden uzak ve kamuoyunda olumsuz algıya sebebiyet veren nitelikte etkinliklere yer verildiği tespit edilmiştir. Bakanlık Maarif Müfettişlerince titizlikle soruşturulmakta olan konunun hassasiyetine binaen, etkinliğin icra edildiği okul müdürleri hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri alınmıştır.

Açıklamanın devamında soruşturma süreci hassasiyetle ve en kısa sürede tamamlanacağı ifade edildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler