Liseli öğrencilere yönelik "Vatanım Benim" temalı proje kapsamında Diyarbakır İl Müftüsü tarafından seminer verildi.

Diyarbakır'da Lise eğitimi gören öğrencilere yönelik "Vatanım Benim" temalı proje kapsamında Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır tarafından seminer verildi.

DBB Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen seminer Mustafa Çaputçu hocanın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yakın zamanda bir şekilde yurtlarından, vatanlarından edilmiş, mağdur olmuş toplulukların görüntülerinin içerdiği sinevizyon gösterimi yapıldı.

Programda konuşan Karabayır, "Ben bu kadar delikanlıyı bu kadar gencimizi bir arada görünce bu günde Cuma olduğu için Peygamber Efendimizden bahsedeceğim. İnşallah O'nun muhabbetiyle, kuşanmış olduğumuz güç ile Diyarbakır'dan çıkacak gençler, Selahaddin-i Eyyubi gibi dünyaya adaleti, saygıyı, sevgiyi, barışı kuşanacak ve götüreceklerdir. Çünkü bunun başka bir çaresi yok. Yeryüzünde vatansız, çaresiz, kimsesiz kalmış, özgürlüğünü kaybetmiş, vatansız kalmış milletlere ancak yüreği peygamber sevgisi ile ahlakı ile donanmış gençler dur diyecek, onlara yardımcı olacaktır." dedi.

Karabayır seminere katılan öğrencilere hadis ezberlemeleri konusunda telkin ve tavsiyelerde bulundu. (Ramazan Zeren – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler