​Diyarbakır’da DBP’li Yenişehir Belediyesince Hz. Muhammed’e hakaret içerikli afişlerin billboardlara asılmasına tepki gösteren Kocaeli İnsan Hakları Savunucuları Derneği, afişin Müslümanları İslam’ın kutsallarına karşı yapılan saldırılara alıştırma projesi olduğunu vurguladı.

DBP'li Diyarbakır Yenişehir Belediyesi'nin Peygamberimize hakaret içerikli reklam panolarına astığı afişlere tepkiler gelmeye devam ediyor. Kocaeli Kartepe İnsan Hakları Savunucuları Derneği olayı kınayarak, yapılan eylemin Müslümanları İslam'ın kutsallarına karşı yapılan saldırılara alıştırma projesi olduğunu vurguladı.

Dernek Başkanı Ali Akbaş tarafından yapılan yazılı açıklamada, "PKK ve siyasi uzantısı HDP, Müslüman Kürt halkını önce dinsizleştirme, sonra Musevileştirerek büyük İsrail'in vatandaşı yapma projesinin bir adımıdır." denildi.

Hiç kimsenin Peygamber Efendimize hakaret etmeye hakkının olmadığı belirtilen açıklamada, "Tepkiler üzerine ‘yanlışlık oldu' diyerek de olayı kapatma hakkı yoktur. Bu yanlışlık neden? Ey PKK, HDP! Siz değil misiniz; ‘Kürdistan kuracağız' söylemi altında 13-14 yaşında küçücük kızları dağa çıkartıp, sonra PKK baronlarına peşkeş çeken? Bu çocuk tecavüzcülüğünün dik alası değil mi? Neden bu çocuk tecavüzcüsü PKK baronlarına sesiniz çıkmıyor? Sizin, bu topraklarda İslam'ı ortadan kaldırmak için görevlendirilmiş piyonlar olduğunuzu herkes biliyor. Bu afiş dahi bir alıştırma, bir yoklama ve sinsice faaliyetinizin bir adımıdır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler