Peygamber Sevdalıları Platformu’nun Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda düzenlediği Peygambere Saygı Mitingi Kur’an-ı Kerim tilavetiyle büyük bir coşkuyla başladı.

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun ifade özgürlüğü adı altında Peygamber Efendimize (S.A.V) hakaret içerikli karikatürleri yayınlamasını kınamak amacıyla Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenlediği ‘Peygambere Saygı Mitingi başladı.

Mehdi Yalçın'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başlayan miting ilahilerle devam ediyor. Sık sık tekbirlerin getirildiği mitinge halkın yoğun katılımı dikkat çekiyor.

'Peygambere Saygı Mitingi'nin program akışı açıklandı

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenleyeceği 'Peygambere Saygı Mitingi'nin program akışı açılandı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü'nün Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenleyeceği, ‘Peygambere Saygı Mitingi'nin program akışı açıklandı.

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun ifade özgürlüğü adı altında Peygamber Efendimize (S.A.V) hakaret içerikli karikatürleri yayınlamasına tepkiler çığ gibi devam ediyor.

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü'nün İstasyon Meydanı'nda düzenleyeceği mitingle bu karikatürlere ve çizerlerine lanet yağacak.

Hatırlanacağı üzere 2006 yılında Danimarkalı bir yazarın çizdiği iğrenç karikatürle birlikte bu tepkiler meydanlara inmişti.

İlahiyatçı ömer Çelik'in sunuculuğunu yaptığı mitingin ‘Program Akışı'nın şu şekilde olacağı belirtildi:

12.00Açılış konuşması

12.05Kuranı Kerim- Mehdi Yalçın

12.15 Sunum

12.20 müzik-ömer Çelebi -Tekbir Allah'u Ekber

12.30 Sunum- Kürtçe

2 25 KürtçeKonuşmacı -Mola Beşir Şimşek

12.55 Sunum

13.00 Müzik-Derviş-ka Rehberime kiye

Müzik-özcan Atsat-Eller kalksın havaya

13.10 Sunum 13 15 Türkçe konuşmacı -Mola Osman Tayfur

13.35 Sunum

13.40 müzik-Hikmet -Zazaca

13.50 Sunum ve dua özkan Yaman

14.00 Kapanış. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler