Batman’da PKK’ye yönelik operasyonda bir sığınakta yapılan aramada çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Hasankeyf ilçe kırsalında PKK’ye yönelik operasyonda bir sığınakta yapılan aramada roketatar, anti tank roketatar mühimmatı, kaleşnikof piyade tüfeği, el bombaları ve yaşam malzemeleri ele geçirildiği bildirildi.

Açıklamada, “Hasankeyf ilçesi Güneşli köyü, Gaziler köyü, Kayıklı köyü ara hattında bulunan sözde Mava bölgesi kırsalında faaliyet gösteren BTÖ mensuplarının kış üstlenme bölgelerini tespit etmek, BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek ve varsa sığınak, barınak ve depo alanlarının tahrip edilmesi maksadıyla operasyon icra edilmiştir.” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan operasyonda; BTÖ mensupları tarafından kullanılan bir sığınakta, bir adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği, iki adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, bir adet roketatar silahı (RPG-7), dört adet anti tank roketatar mühimmatı, dört adet roketatar sevk fişeği, bir adet taarruz tipi el bombası, üç adet savunma tipi el bombası, bir adet piknik tüpü, iki adet battaniye, iki adet uyku tulumu, bir adet sırt çantası, örgütsel doküman ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.” (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler