Siirt'te PKK'ye yönelik yapılan "Kıran 123" operasyonunda tespit edilen çok sayıda sığınak ve barınak imha edilirken, operasyonda yüklü miktarda yaşam malzemesi ve örgütsel dokümanın ele geçirildiği bildirildi.

Siirt'in Baykan İlçesi Tandır Dağı Kalemis bölgesinde PKK'lilere yönelik düzenlenen operasyonlarda, çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirilirken, PKK'ye ait tespit edilen sığınaklar da imha edildi.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, "İcra edilen operasyon kapsamında; 12 Aralık 2019 günü yapılan arazi arama faaliyetinde, Bölücü Terör Örgütü mensuplarına ait bol miktarda gıda ve yaşamsal malzemeler ile örgütsel dokümanların bulunduğu 9 adet sığınak ve barınak tespit edilmiş, teröristlere ait sığınak ve barınaklar kullanılamaz hale getirilmiştir." ifadelerine yer verildi. (Murat Orhan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler