​Diyarbakır Surlarının taşları sökülüp satılması iddiası üzerine bir mahalleye düzenlenen baskın sırasında polise engel olmak isteyen şüpheliler, kendilerini yakma ve binadan atma girişiminde bulundular.

Diyarbakır'da Sur taşlarının yerinden sökülerek satıldığı iddiası üzerine bir eve basın düzenleyen polis ve zabıta ekiplerine, ev sakinleri tepki göstererek kendilerini yakma girişiminde bulundular.

"Surlarının taşları yerinden sökülüp satıldığı" iddiası üzerine merkez Sur ilçesine bağlı Ali Paşa Mahallesi'ne, baskın düzenleyen polis ve zabıta ekiplerine engel olmak isteyen bazı şüpheliler, kendilerini yakma ve binadan atma girişiminde bulundular.

Tarihi taşları polislerin izni doğrultusunda topladıklarını iddia eden mahalleli, ayrıca bu taşlar için isimlerini de verdikleri polislere para verdiklerini ileri sürdüler. 

İddiaya göre, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan tarihi Diyarbakır Surlarının taşları yerinden sökülüp satılıyor. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler