​​İstanbul'da "iftar vaktinde" yol kontrolü yapan polis ekiplerinin saldırısına uğrayan, ardından karakolda işkence gören Yakar ailesinin, avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde annesi ve yakın akrabalarıyla polis şiddetine maruz kalan ve ardından götürüldüğü karakolda işkence gören Efrahim Yakar'ın olayıyla ilgili, suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

Konuyla ilgili Avukat Murat Sadak yaptığı açıklamada, "Cuma günü iftardan 15 dakika önce başlayan ve gece 01:30 kadar aralıksız devam eden işkence olayı için, avukat meslektaşlarla birlikte bugün saat 13.30'da Bakırköy Adliyesinde öncelikle suç duyurusunda bulunulacak, akabinde basın açıklaması yapılacaktır. Müsait olan meslektaşların katılımını istirham ederim." ifadelerine yer verdi.

Basın açıklamasına, HÜDA PAR'ın da destek vereceği belirtildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler