Geçirmiş olduğu beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Harran Üniversitesi eski rektör yardımcılarından Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürbüz Aksoy, kılınan cenaze namazından sonra memleketi Sivas'a uğurlandı.

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüs Camiinde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Cüneyd Gökçe'nin kıldırdığı cenaze namazına, Şanlıurfa milletvekili Dr. Halil Özcan, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik, üniversite idari ve akademik personelleri ile merhumun yakınları katıldı. Prof. Dr. Gürbüz Aksoy'un cenazesi 21 Ocak 2020 Salı günü Sivas Ulu Camii'nde öğle namazını müteakip defnedilecek.

Prof. Dr. Gürbüz Aksoy Kimdir?

Prof. Dr. Gürbüz Aksoy 1954 yılında Ankara'da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Sivas Şarkışla'da, liseyi Şanlıurfa'da okudu. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden 1976 yılında mezun olan Aksoy, 1978 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde Asistan olarak çalışmaya başladı. 1978-1982 yılları arasında doktora eğitimi için Almanya'da bulunan Aksoy, 1993 yılından bu yana Harran Üniversitesi'nde görev yapmaktaydı. Prof. Dr. Gürbüz Aksoy yetiştirdiği çok sayıda öğrencinin yanı sıra, Rektör Yardımcılığı, Dekanlık, Senato Üyeliği gibi pek çok idari ve akademik görev üstlenmiştir. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler