Dün tedavi gördüğü özel bir hastanede Hakk'ın rahmetine kavuşan dava adamı Salih Çelik’in taziyesi, ailesi tarafından taziye evinde kabul ediliyor.

Böbrek ve karaciğer kanseri dolayısıyla tedavi gördüğü özel bir hastanede Hakk'ın rahmetine kavuşan dava adamı Salih Çelik, dün akşam saatlerinde vefat etti. Çelik'in taziyesi ailesi tarafından Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Temiran Yasevi’nde kabul ediliyor.

Hayatını İslami çalışmalara adayan dava adamı Çelik, İslami hizmetlerinden dolayı 90’lı yılların karanlık dönemini en çetin bir şekilde yaşamış bir şahsiyetti. Özellikle o dönemin postmodern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat zulmü ve FETÖ yargısının verdiği hukuksuz kararları sonrası gözaltına alınmış, türlü türlü işkencelere maruz kalmıştı.

Gördüğü ağır işkenceler sonucu böbrek ve karaciğer kanserine yakalanan Çelik, uzun süredir tedavi görüyor, hastalığın verdiği rahatsızlıklarla mücadele ediyordu.

Dün saat 17.00 sularında Diyarbakır'da tedavi gördüğü özel bir hastanede Hakk'ın rahmetine kavuşan Çelik’in naaşı, Hazreti Muhammed Camii’nde kılınan namazının ardından Silvan’a bağlı Susa (Yolaç) köyündeki Susa Şehidleri Mezarlığında defnedildi.

Çelik’in vefatını duyan dava arkadaşları dünden bu yana taziyesinin kabul edildiği Temiran Yasevi’ne gelerek duydukları üzüntüleri dile getiriyorlar. (Ramazan Zeren, Mehmet Sait Çelik-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler