Şanlıurfa'da aralarında güvenlik korucularının da olduğu suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda 27 şüpheli gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda aralarında güvenlik korucularının da bulunduğu 27 şüpheli yakalandı.

Konuyla ilgili Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, "Şanlıurfa İli Akçakale, Bozova, Eyyübiye, Haliliye ve Siverek ilçelerinde 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma, sıvı ve gaz halindeki enerji nakil hatlarından nitelikli hırsızlık, resmi belgede sahtecilik, görevi kötüye kullanma ve kamu malına zarar verme' suçlarını örgütlü olarak işleyen şüphelilere yönelik, 18 Eylül 2018 ile 10 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılan operasyonlar sonucunda; aralarında güvenlik korucularının da bulunduğu 18 şüpheli, 11 Nisan 2019 tarihinde yapılan operasyon sonucunda 9 şüpheli, toplamda ise 27 şüpheli gözaltına alınmış olup, işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilmiştir." denildi.  (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler