Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından "Kaçakçılık Suçlarının Önlenmesine" yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; tarihi eser olduğu değerlendirilen 4 obje, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ve 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Siirt’in Şirvan ilçesinde Emniyet Müdürlüğü tarafından "Kaçakçılık Suçlarının Önlenmesine " yönelik şüpheli bir şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada tarihi eser olduğu değerlendirilen 4 obje, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ve 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz Şirvan ilçesinde, adli makamlardan alınan arama ve el koyma kararına istinaden, bir şüphelinin ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucu, tarihi eser olduğu değerlendirilen 4 adet objeye, 2 adet ruhsatsız av tüfeğine, 3 adet ruhsatsız tabancaya ve 83 adet mermiye el konulmuştur." denildi.

Konuyla ilgili olarak yürütülen adli tahkikatın devam ettiği belirtilen açıklamada, gözaltına alınan şüpheli şahsın ifadesinin ardından serbest bırakıldığı kaydedildi. (Murat Orhan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler