Mardin’de kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmada zorluk yaşayan sokak hayvanlarına yem bırakıldı.

Kışın yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için çalışma yürüten Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, belirlenen noktalara yem bıraktı.

Sokakta yaşayan hayvanların aç kalmamaları için AVM arkası, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı, TEDAŞ arkası, Ravza Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı gibi hayvanlarının kolaylık ulaşabileceği mekânlara yem bırakan ekipler, çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Kışın bu zor şartlarında hep beraber sokak hayvanlarına sahip çıkalım.” dedi.

Yaman, “Sokakta yaşayan engelli, kaza geçirmiş, hastalıklı ve tedaviye ihtiyacı olan veya yavru gibi sokak hayvanlarını alarak merkezimizde gerekli tedavilerini yapıyoruz. Tedavileri yapılıp iyileşen hayvanların gerekli aşıları da yapıldıktan sonra doğal ortamlarına bırakıyoruz.” diye konuştu.  

Yaman, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kışın zor şartları altında yaşayan sokak hayvanlarının aç kalmaması için Rehabilitasyon Merkezi olarak yaşam alanlarına genel yemleme yaptık. Emanetimiz altında olan sokak hayvanlarının aç kalmaması için gece gündüz çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlar olarak da bize düşen görevler vardır. Yemeklerimizden arta kalanları sokak hayvanları ile paylaşabiliriz. Unutulamamalıdır ki bir köpek 17 saat, kedi 6 saat aç kalmak sureti ile donarak hayatını kaybediyor.” (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler