Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu Gaziantep’te toplu ulaşım araçlarında klima denetimi yapıldı.

Gaziantep'te hava sıcaklığının ramazan ayında mevsim normalleri üzerinde seyretmesi nedeniyle, toplu taşıma araçlarında Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından klima denetimi yapıldı. 3 günde 200 araca yasal işlem yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, kentte bulunan dolmuş, halk ve belediye otobüslerinde klima denetimi yaptı. Kent merkezindeki Demokrasi Meydanı durağında yapılan klima denetimlerinde, kliması çalışmayan dolmuş ve halk otobüs şoförlerine ceza işlemi ve uyarılar yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı ömer Yalım, havaların ısındığı şu günlerde yolcuların şikayetlerinin dikkate aldıklarını belirterek, "İşin başında trafik zabıta müdürlüğü ekipleri olarak konuya olan hassasiyetimizi göstermek amacıyla burada denetimlerimizi yapıyoruz. özellikle öğlen sıcağında ve sabah ve akşam saatlerinde yolcuların yoğun olduğu saatlerde araçların klimalarını çalıştırmadığı hususunda gelen şikâyetleri yerinde inceliyoruz." dedi.

Yalım, "Gördüğümüz kadarıyla çoğunlukla bir sıkıntı yok. Teknik arızadan dolayı çalıştırmayanlar yada keyfi olarak çalıştırmayanlara hiç taviz vermeksizin arkadaşlarımız anında işlem yapmaktadır. Hiçbir toplu taşıma aracının klimasız çalışmasına müsaade etmiyoruz. Klimalarını kapatmaları halinde 220 TL para cezası alıyorlar." diye konuştu.

3 günde 200 araca yasal işlem

Araçlarındaki klimayı çalıştırmayanların gerekirse araçlarının bağlanması yoluna gidildiğini belirten Yalım, "Bu konuda kesin taviz vermiyoruz. 3 gün içerisinde 200 araca yasal işlem yapılmıştır. Yasal işlemlere rağmen yaptırmayanların araçlarının bağlanmasına kadar gidileceğine burada özellikle söylüyoruz. Vatandaşımız bu konuda rahat olsun sıcaklıkların olduğu her gün, klimaların çalıştırılması zorunludur. Ekiplerimiz günün 18 saati kontrolü sürdürecektir." şeklinde konuştu.

Ekipler yolcu gibi araca binip denetim yapıyor

Ekiplerin normal bir yolcu gibi otobüslere binerek klima denetimi yaptığını hatırlatan ömer Yalım, "Ekiplerimiz sürekli denetim yapıyor. özellikle camları açık olan araçların klimalarının çalıştırılmadığı anlaşılıyor. Ekiplerimiz bu araçlara yolcu gibi binerek ve yolculara da sorarak gerekli işlemleri yapıyor. Bu konuda taviz verilmeyeceğini, sıcaklar bitene kadar böyle devam edeceğini bildirmek isterim." diye konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler