Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün hala tek parti dönemiyle sembolleşmiş zulümlerden Türkçe ezanın savunulabilmesi, milletin değerlerine yönelik husumetin işaretidir." dedi. Erdoğan, Hakkari'deki patlamada da 4 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde M. Kemal'in ölümünün yıldönümü nedeniyle düzenlenen programda konuştu.

Hakkari'deki patlama

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde bulunan üs bölgesindeki bir karakolda meydana gelen patlamaya değinen Erdoğan, "Hakkari'de mühimmat deposunda yaşanan patlama nedeniyle 4 evladımız şehit oldu, 20 evladımız ise yaralandı." açıklamasında bulundu.

"Türkçe ezanın savunulabilmesi, milletin değerlerine yönelik husumetin işaretidir"

CHP'li Öztürk Yılmaz'ın "Türkçe ezan" açıklamalarına işaret eden Erdoğan, "Bugün hala tek parti dönemiyle sembolleşmiş zulümlerden Türkçe ezanın savunulabilmesi, milletin değerlerine yönelik husumetin işaretidir. Ezanın Arapça okunması bir şeyin ifadesidir. Türkçe ezan denince onu sadece biz anlarız. Arapça dendiği zaman bu evrensel olduğunun ifadesidir. Nereye gidersen git, Allah-u Ekber dendiği zaman ezan okunduğunu anlarsın. Şimdi bunu değiştirmek bizi değerlerimizden uzaklaştırmanın adımıdır." ifadelerini kullandı.

"Fırat'ın doğusundaki kardeşlerimizi de kurtaracağız"

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının ardından İdlib'de güvenliği sağlama yolunda adımlar attıklarını vurgulayan Erdoğan, "Fırat'ın doğusundaki Suriyeli kardeşlerimizin bölücü terör örgütünün pençesinde inim inim inlediğinin farkındayız. İnşallah çok yakında buradaki kardeşlerimizi de kurtaracağız. Deşifre olmuş oyun başarısızlığa mahkumdur. Biz bu oyunu çözdük. Bize kurulan tuzakların sahiplerinin başlarına geçirip yolumuza devam edeceğiz." diye konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler