HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Yasin Börü Davasının 12'inci duruşması sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır'da 6-7 Ekim 2014'te PKK/HDP'liler tarafından gerçekleşen insanlık dışı saldırılarda Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz'ün canavarca hisle katledilmelerine ilişkin devam eden davanın 12'nci duruşması Ankara 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleşti.

Duruşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, yargılama neticesinde adil bir kara verilmesi gerektiğini söyledi.

"Davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz"

Davayı başından beri dikkatle takip ettiklerini dile getiren Yapıcıoğlu, yaptığı kısa açıklamada şunları ifade etti:

"Bir hukukçu olarak çok net ifade edebilirim ki soruşturma aşaması çok kötü yürüdü, yargılama aşaması çok iyi yürümüyor, umuyorum ve diliyorum ki karar, soruşturma ve kovuşturmadan daha iyi olur. Adalet arıyoruz. Adil bir karara çıkmasını bekliyoruz. İnşallah bu ümitlerimiz kırılmaz diye temenni ediyoruz. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. 15 Şubat'ta inşallah yine burada olacağız. İhtimal ki 15 Şubat'ta kara çıkabilir. Bu davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Ve bütün duyarlı vatandaşlardan da takipçi olmalarını bekliyoruz. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum." (Zeki Aras, M. Salih Keskin - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler