Muradiye ilçesinde akrabalarının evine girip eşini darp ettikten sonra 85 bin TL’yi alıp kaçan 2 şüpheli yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından olayla ilgili yapılan açıklamada, “10 Eylül 2020 günü Muradiye ilçesinde meydana gelen “Nitelikli Yağma” olayı ile ilgili, Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet/Gasp Büro Amirliği görevlilerimiz tarafından Mağdur B.Ö. alınan müracaatında, Muradiye İlçesinde ikamet ettiğini, eşi E.Ö.’ün araç alım/satımı işleriyle uğraştığını, eşinin Van merkezde bulunduğu bir gece, ikametinde iki çocuğuyla birlikte bulundukları esnada, ikametlerine yüzlerinde eşarp ve kar maskesi bulunan 2  şahsın geldiğini, gelen şahısların eşi tarafından satışı yapılan bir araca ait olan 85 bin TL parayı istediklerini,  parayı vermek istemediğini söyleyince, gelen şahıslar tarafından darp edildiğini ve kolunu kırdıklarını, paranın yerini öğrenen şahıslar parayı alıp ikametten ayrıldıklarını beyan etmesi üzerine;

Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet/Gasp Büro Amirliği Görevlilerimizce, alınan bilgiler çerçevesinde şüpheli/ şüphelilerin kimlik tespiti ve yakalanmasına yönelik olarak yapılan mahalle ve sokak çalışması sonucunda, olayın şüphelilerinin, mağdurun eşinin akrabaları olan (Ercan Ö.) ve F.Ö. isimli şahıslar olduğu tespit edilmesi üzerine, görevlilerimizce yapılan operasyonda 2 şüpheli ikametlerinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.” denildi.

Gözaltına alınan 2 şüpheli hakkında tanzim edilen tahkikat evraklarıyla birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca, (F.Ö.)’nün adli kontrol şartıyla serbest, (Ercan Ö.) ise “Nitelikli Yağma” suçundan tutuklandığı belirtildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler