Mardin merkez ve ilçelerinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, sokağa çıkma sınırlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlara gıda ve temizlik paketi dağıtmaya başladı.

İçişleri Bakanlığının Coronavirus tedbirleri kapsamında yayımladığı genelgeyle sokağa çıkma sınırlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar için 81 ilde uygulamaya konulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” Mardin'de çalışmalara başladı.

Vatandaşlara yardım amaçlı kurulan grup İl Emniyet Müdürlüğü, jandarma, yerel yönetim, AFAD ve Kızılay görevlilerinden oluşuyor. Tek yaşayan vatandaşlar hızlıca tespit edilip, ihtiyaçları gideriliyor.

Bu kapsamda evinden çıkamayan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması için Kızılay tarafından hazırlanan gıda ve hijyen kolileri ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’na teslim edildi.

Gıda kolileri gün içinde görevliler tarafından evinden çıkamayan yardıma muhtaç kişilere teslim ediliyor.

Yardım kolileriyle birlikte kapıları çalınan ve karşılarından güvenlik güçlerini gören yaşlı vatandaşlar, yardımları kendilerine ulaştıran yetkililere teşekkür ediyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler