Batman’da TOKİ tarafından yapılacak olan 600 konut için 6 bin 650 kişi başvurdu.

Batman’da TOKİ tarafından yapılması planlanan 600 konut için 6 Mart 2019 ile 19 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılan müracaatlarda 6 bin 650  kişinin başvurduğu belirtildi.

Yapılacak konutlarla ilgili bilgi veren Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, şöyle konuştu:

"İlimizde  TOKİ tarafından yapılacak olan konutların müracaat tarihi 6 Mart 2019’da başlayıp 19 Nisan 2019’da müracaatlar sona erdi. İlimizde 6 bin 650  kişi başvurmuştur. Bu sayıdan anlaşılıyor ki emeklilerimizin ve evi olmayanların ev ihtiyaçları olduğunun göstermektedir. Bu konutların yapımı için, TOKİ tarafından bana verilen vekâlet doğrusundan hazine arazisinin tahmini için çalışmalar başlamıştır. Bu parsellerin tapuları 21 Ağustos 2015 tarihinde TOKİ’ye devri yapılmıştır. O günden bu güne kadar TOKİ ile yaptığımız görüşmeler sunucunda bu 600 konutun ilimizde yapılması için büyük bir çaba harcadık bundan sonra da emeklilerimizin ev sahibi olabilmesi için her türlü çabayı ve gayretlerimiz devam edecektir. Bu evlerin emeklilerimize ve Batman halkına hayırlı olmasını diliyorum." (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler