İstanbul Yenibosna'daki terör saldırısını düzenlediği iddiasıyla aranan 1 PKK'linin, sahte kimlikle kaçmaya çalışırken Aksaray’da yakalandığı bildirildi.

İstanbul Yenibosna'da bomba yüklü motosiklet ile düzenlenen yapılan saldırıyı düzenlediği iddiasıyla aranan 1 PKK'li, sahte kimlikle kaçmaya çalışırken Aksaray'da yakalandı. Böylece saldırı olayıyla ilgili gözaltı sayısı 6'ya yükseldi.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yenibosna 75. Yıl Polis Merkezi ve Askerlik Şubesi yakınında meydana gelen ve 10 kişinin yaralandığı patlamanın faili olduğu tespit edilen 1 PKK'linin, PKK'nin Suriye veya Irak'taki kamplarına gitmek üzere sivil bir araçla kentten ayrıldığını belirledikten sonra, 81 ilin Emniyet Müdürlüklerine ve MİT'e bilgi verdi.

Alınan bilgiler doğrultusunda Aksaray Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelendikleri bir aracı durdurdu. Araçta, bombalı motosiklet saldırısının faili olduğu iddiasıyla aranan kişi, sahte kimlikle yakalandı. Şahısla beraber olan 2 kişi de gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Ekrem G, Felek G. ve Serdar G.'nin, Emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul'a gönderildiği öğrenildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler