Batman'da, derme çatma 2 göz odalı bir evde yaşam mücadelesi veren 4 nüfuslu Turan ailesine, Diyarbakır Yetimler Vakfı, yardım elini uzattı.

İLKHA'nın, kentte tek katlı derme çatma evde olumsuz koşullarda yaşam mücadelesi veren 3 çocuklu yetim Turan ailesinin yaşadığı mağduriyeti "3 çocuklu yetim aile hayırseverlerin yardımını bekliyor" başlığıyla gündeme getirmesinin ardından önceki gün Batman Umut Kervanı ardından da Diyarbakır Yetimler Vakfı harekete geçti.

Tüm dünyada yetim, öksüz ve kimsesiz çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamayı kendilerine görev addeden Yetimler Vakfı, 19 Mayıs Mahallesi İbn-i Sina Caddesi'nde derme çatma evde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren 3 çocuklu yetim ve muhtaç aileye nakdi ve gıda yardımında bulundu.

Diyarbakır Yetimler Vakfı Batman gönüllü temsilcisi Bereket Şengül açıklamasında, “Diyarbakır Yetimler Vakfının basından gördüğü 3 çocuklu yetim aileye, nakdi ve gıda yardımını bize gönderdiler. Bizde Yetimler Vakfı Batman Gönüllüleri olarak bu ailemize nakdi ve gıda yardımlarını teslim ettik. Allah Teâlâ hayırseverlerden razı olsun ve mallarına kat kat bereket katsın inşallah.” diye konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler