​Yetim, öksüz ve kimsesiz çocukların temel ihtiyaçlarını sağlama adına çalışmalarda bulunan Yetimler Vakfı, kasım ayında 173 bin TL yardımda bulunduklarını açıkladı.

Dünyanın dört bir yanında yetim, öksüz ve kimsesiz çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yardım çalışmaları yapan Yetimler Vakfı, kasım ayı içerisinde yurtiçinde 125 bin, yurt dışında ise 48 bin olmak üzere toplamda 173 bin TL tutarında yardımda bulunduklarını açıkladı.

Yetimler Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Taştekin, her ay olduğu gibi bu ayda vakıf faaliyetlerinin önceden planlandığı şekilde devam ettiğini belirtti.

Kasım ayında yapılan faaliyetler ile ilgili bilgi veren Taştekin, "Bu ay yurt içinde 569 yetim kardeşimize 100'er TL yetim aylığı olarak toplamda 56 bin 900, 46 yetim kardeşimize 100'er TL burs parası olmak kaydıyla toplamda 4 bin 600 ve 28 yetim annesinin her birine 100 TL dulluk aylığı olmak üzere toplamda 2 bin 800 TL hesaplarına yatırıldı." dedi.

Yurtdışında yapılan aylık yardım bilgilerini de paylaşan Taştekin, "Filistin ve Yemen'de 100'er yetime 150'şer lira yetim aylığı ve Doğu Türkistan'daki yetimler için yatırılan 2 bin TL ile birlikte toplam 32 bin TL yatırıldı.  Aynı zamanda 15 bin 900 TL maliyetinde Uganda'da su kuyusu açıldı." ifadelerini kullandı.

"Diyarbakır'da 50 bin liralık yardım dağıtıldı"

Diyarbakır'da yapılan yardım çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Taştekin, "Diyarbakır merkez ve çevre ilçelerde 125 ailenin her birine 2 kilogramlık paketler halinde toplamda 250 kilogram kırmızı et ve 417 adet 120 TL'lik gıda kolisi dağıtılmıştır." şeklinde konuştu.

Taştekin, yurt içi ve yurt dışında kasım ayı içerisinde toplamda 172 bin 990 liralık nakdi ve ayni yardımlar yapıldığını söyledi.

Açıklamasında, sosyal etkinlikler kapsamında yapılan çalışmalara da yer veren Taştekin, "15 Kasım Pazar günü yaklaşık 30 yetim çocuğumuz Eğil ilçemize pikniğe götürülerek, burada peygamber kabirleri ziyaret edilmiş sonrasında da tekne turu yapılarak güzel bir gün geçirmeleri sağlandı. Yine sosyal etkinlik kapsamında 23 Kasım Cumartesi günü yetim kardeşlerimiz Sur ilçesinde gezdirildi. Ulu Cami, Hazreti Süleyman türbeleri ziyaretleri sonrasında kendilerine yemek ikramı yapılmıştır." diye belirtti. (Ramazan Zeren-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler