28 Şubat ve FETÖ yargısı tarafından delilsiz ve uydurma suçlamalarla hapse mahkûm edilen ve 16 yıldır cezaevinde bulunan Yusufî Mehmet Garip Özer'in babası Şeyhmus Özer, evlat hasretiyle ahirete göç etti.

28 Şubat ve FETÖ yargısı tarafından delilsiz ve uydurma suçlamalarla hapse mahkûm edilen ve 16 yıldır cezaevinde bulunan Yusufî Mehmet Garip Özer'in babası ve 20 yıldır tutuklu bulunan 28 Şubat mağduru Mehmet Ali Çelik'in kayınbabası Şeyhmus Özer (85), yoğun bakımda bulunduğu hastanede evlat hasretiyle ahirete göç etti.

Özer'in cenazesi yarın saat 10.30-11.00 civarı Batman Bölge Devlet Hastanesinden alınarak İkiztepe (Gırbereşk) köy mezarlığında defnedilecek.

Şeyhmus Özer, İslami hizmette bulunan çocuklarından dolayı 28 Şubat ve FETÖ döneminde ağır işkencelere maruz kalmıştı. Özer, 15 yıldan bu yana ise diyaliz hastasıydı.

Hasta olduğu için yıllardır Batman M Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan oğlunu ziyaret edemeyen Özer, bir haftadan beri ise Batman Bölge Devlet Hastanesinde yoğun bakımda bulunuyordu.

FETÖ yargısı mağduru Yusufî Mehmet Garip Özer ölüm döşeğindeki babasına dün hastanede elinde kelepçe ve Kur'an ile ziyaret etmişti. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler